אתר זה נראה הכי טוב בדפדפן Chrome

מי שילם כסף כדי שנהיה חולים ושמנים? לא תאמינו איך רימו אותנו!


לפעמים אני מרגיש כמו הילד שצועק המלך עירום אבל הקהל ממשיך להתבונן במצעד האיוולת ולנופף בידיים ובדגלים.
המלך עירום!
התחלתי לצעוק לפני הרבה שנים, כאן בבלוג, על השקר וההבל שבפירמידת הבריאות וכיצד זו מעודדת תחלואה ומוות, ולא בריאות או אנרגיה והמשכתי מכל במה נוספת, בטלויזיה, בספר שלי, באתר שלי paleo.co.il ובכל מי שרצה לשמוע.
למשל,
לפני שש שנים כתבתי כאן מכתב פתוח לשר הבריאות, אז ליצמן, כדי שיקרא, ואולי יעשה שינוי. אחרי שנתיים החליפה אותו יעל גרמן ועידכנתי את מושא הפוסט בהתאם. אחרי שנתיים נוספות שוב החליף ליצמן את גרמן, ואז כבר לא טרחתי לשנות את השם בפוסט. למי אכפת? הרי עולם כמנהגו נוהג והפירמידות ממשיכות להפיל חללים ומשרד הבריאות מנסה להמשיך להרוג אותנו, בשם הצדק וטובת הכלל. ממש כך.
עכשיו יצקצקו המצקצקים בלשונם: נו באמת, על מה אתה מדבר? משרד הבריאות נגדנו? הרי זה המדע. הרי ידוע ששומן רווי הוא מסוכן לנו ושפחמימות טובות לנו. לא ככה?
זהו, שלא. ממש ממש לא.
על העובדה ששומן רווי אינו מסוכן לנו כבר שפכתי נהרות של דיו (למשל כאן וכאן) וכל המחקר, חזית לחזית, אומרת את אותו הדבר. אבל ממש היום נחשפה האמת המרה על המיתוס המתוק של הסוכר. 
על האמת מאחורי המדע הרע שעמד בבסיס המלצות כתבתי פרק שלם בספר (יש את הפרק הזה גם חינם אונליין, ללהוטים), כולל על מחקר שבע המדינות המפורסם של קיז, שהנציח בתודעת ההמונים את השטות ההופכת קשר (שיקרי: ככל שאוכלים יותר שומן יש יותר התקפי לב) לסיבה ("אמיתית": שומן גורם להתקפי לב).
אבל היום, היום, נחשפה עוד שכבה במסכת השקרים והעיוות שאנו, כולנו, הלכנו שולל אחריה.
הניו יורק טיימס מפרסם כתבה נרחבת על הנושא, בעקבות מחקר מדהים (לא פחות) שחקר את ההיסטוריה של ההמלצות התזונתיות והמחקר התזונתי באמצע המאה הקודמת בעזרת "אנליזה היסטורית על בסיס מחקרים פנימיים של התעשייה" וויקיליקס מודל שנות השישים, עכשיו!
כן, שנות השישים העליזות היו מאופיינות לא רק בהיפים, בפולסוואגן טרנפורטר עם גלשן על הגג, ובטיסות ראשונות לחלל, אלא גם במירוץ מדעי בנושא מחקרי התזונה. וחוקרים זריזים החלו להבין כי הסוכר עלול להיות האשם למגיפת התקפי הלב באמריקה. לובי הסוכר היה אז בימיו הראשונים אבל היה מורכב מאנשי עסקים ממולחים וחדי חושים, והם החליטו להשיב מלחמה שערה. 
לכן בשנת 1967 פנה לובי הסוכר, שכבר היו לו תכניות גדולות למשקאות ממותקים ומה לא, לשלושה חוקרי תזונה מובילים בתחומם. לראש בית הספר לתזונה באוניברסיטת הארווארד (יותר מזה? אין!), ולשני מדענים מובילים נוספים כדי שיפרסמו מאמר מפתח כנגד מחקרי האנטי-סוכר שהחלו לצוץ אז. הם שילמו לחוקרים אלפי דולרים קאש מאני (קצת פחות מעשרת אלפים דולר, שהם כ 50 אלף דולר בערכים של ימינו) כדי שהאינטרסים יהיו ברורים. כדי שלא תהיה שום טעות, המחקר חשף את התכתובות בין החוקרים לבין המממנים של המחקר, ושם הם מתחייבים למצוא את השומן אשם ואת הסוכר טוב ומועיל. והחוקרים שולחים לאנשי הסוכר את הטיוטות ואת המסקנות, לאישור מקדים. תנחשו מה היתה המסקנה? צדקתם!  
המחקר השקרי, שהפך לאבן פינה במסע הצלב נגד השומן הרווי ובעד הפחמימות, פורסם ב 1967 בלא פחות מאשר ב British Journal of Medicin שהוא הגביע הקדוש של יוקרה ואיכות במחקר.
וכדי לעשות את הדברים מעניינים הרבה יותר, הרי שאחד משלושתם, ד"ר מארק הגסטד, הפך מיד לאחר מכן ליו"ר תחום התזונה במשרד החקלאות האמריקאי והיה בין חברי הועדה המפורסמת ההיא, שעיצבה את פירמידת המזון האומללה ההיא, אותה פירמידה שמשרד החינוך שלנו מחייב ללמד גם היום כל ילד בגן, ביסודי ובתיכון. אותה פירמידה הממשיכה להפיל חללים ומתים מדי יום, בארץ ובעולם כולו, אנשים תמימים שאוכלים הרבה פחמימות ומעט שומן כי זה מה שמשרד הבריאות אומר לנו.
אנשים שמתים לשווא בגלל תעשייה שיקרית ואינטרסנטית.
ואם אתם חושבים שזה נגמר לפני 50 שנה, אתם נאיבים.
רק השנה נחשף שקוקה קולה מימנה במאות מיליונים (!) מחקרים בעד סוכר והמראים כי אין קשר בין צריכת סוכר להשמנה במשך שנים. כך גם שאר התעשייה. 
מעט רופאים, מעט מדי, ומעט תזונאים, מעט מדי, מבינים כבר כי הונו את כולנו במשך חצי מאה. 

"סטלין, צ'אוצ'סקו וג'ינג'ס חאן ביחד לא הרגו הרבה אנשים כמו שהרגו הדיאטניות שקידמו את פירמידת הבריאות!"
(הקרדיולוג ד"ר קיציס מצחיק וקולע, בקורס מובילי הפליאו בקהילה). 


כי אנחנו, ורק אנחנו, אחראיים לבריאותנו.
אנחנו, ורק אנחנו, נחליט מה טוב ומה בריא.
אתם, אני ועוד מיליונים רבים כבר גילו את הסוד הקדמוני, את אורח החיים הפשוט והבריא של העבר, את היופי והחכמה של אוכל אמיתי, מזין ומתגמל וטעים.

אז תהיו לי בריאים יקירים, תהיו לי בריאים.
(ואל תאמינו למה שכתוב בעיתון או לכל כרזת בריאות בקופת החולים או בבית הספר. זה כנראה יהיה שקר ממומן).

דעאל

Share/Bookmark

By מר קדמוני with 16 comments

16 הערות קוראים:

יפה כתבת, ולא פחות חשוב - נכון ומלא.
לאחרונה יש המון מאמרים / פוסטים / כתבות על כמה ש"סוכר זה פויה". זה הבון-טון כרגע, וגם נכון וטוב לפרסם את זה, אבל זו רק חצי עבודה. כמעט כולם חוששים לכתוב את ההמשך המתבקש - "אם סוכר לא, אז מה כן". כולם נמנעים מלכוון אל השומן הרווי, וכאן אתה עושה את זה ללא מורא. ריספקט.

כתבתי בדיוק על התופעה הזו, בפוסט, לא מזמן: http://bit.ly/2cJf5lf

בוא נתעלם מיותר 400 מחקרים שנעשו ב30 שנה האחרונות בארה״ב על ידי ארגונים הלא קשורים לשום תעשייה בארה״ב בלבד! שמוכיחה איך שומן רווי פוגע בבני אדם. תמשיכו לרמות את עצמכם עם השטויות האלו. שומן רווי, כולסטרולLDL, שומן טראנס זה הגורם העיקרי לסוכרת, השמנת יתר, התקפי לב ועוד הרבה מחלות.
לא רק שהתזונה שאתם מקדמים פוגעת בבני אדם היא גם פוגעת בכדור הארץ.

אני מבינה את מה שאתה כותב, ואתה נשמע נפלא ורהוט.
אבל למה שנאמין לך? כפי שניסיתי יפה בעצמך:
"אל תאמינו למה שכתוב בעיתון או לכל כרזת בריאות בקופת החולים או בבית הספר. זה כנראה יהיה שקר ממומן)"
מאיפה אני יודעת מה המניעים שלך?
כל המחקרים יכולים להיות ממומנים. כולל אלו שאתה מפרסם.
וכמו שיש לובי חזק מאוד לסוכר, יש לובי לא פחות חזק לבשר - וגם להם אני לא דואגת.
וגם הם בוודאי הוציאו מחקרים דרך מומחים שסותרים את הטענות של לובי הסוכר וככל הנראה שגם הם ממומנים ולכן מוטים.

תגובה זו הוסרה על ידי מנהל המערכת.

לא לאכול בשר ולא לאכול / לשתות סוכר
שניהם רעילים בצורה חריפה וטוב להתחיל להפסיק כבר עכשיו !

ארז היקר, אתה יכול להמשיך לטמון את הראש בחול ולאכול חול דל שומן, ואנו נמשיך לאכול בריא וטוב, להרגיש נהדר לאבד משקל עודף ולחייך כשנקבל את תוצאות בדיקות הדם שלנו. יש מאות ואלפי סיפורי הצלחה כאלה ואתה מוזמן לקרוא אותם כאן וב paleo.co.il. ואם כבר העלית את הנושא, מה שפוגע בכדור הארץ זו בעיקר תעשיית הדגנים: https://vimeo.com/172728349

ולמודאגת, אני לא מבקש ממך להאמין לי. אני מציע לך לנסות חודש בעצמך תזונה קדמונית ואז לראות מה קורה. תחליטי על בסיס ניסוי עצמי ולא ע"ב כותרות באינטרנט.

אכול ושתה כי מחר נמות. תיהנו מהחיים והכל במידה הנכונה. טעמו כמה שיותר ותבחרו את מה שערב לכם. וזכרו: לא חיים לעולם. ואין עוד הזדמנות כמו שקבלתם למזלכם!

אפילו לא צריך להית פליאו במאת האחוזים כדי שתוצאות השומנים בדם יהיו מושלמות כמו שלי. מספיק להוריד סוכר ושמנים מתועשים לאפס, להגביל קמח למעט,לצרוך מנת בשר בינונית כל יום, ולהעלות שומן בריא כמו חמאה ושמן זית.

מסכים עם מי שמעליי, אבל עם אפרים קצת פחות. תמיד מצחיקים אותי אלה שאומרים ''תאכלו מה שבא לכם גם ככה תמותו, חיים רק פעם אחת!'', אבל אם חיים רק פעם אחת, אז למה להרוג את עצמך בגיל 40? לא עדיף להשקיע באספקט כה חיוני כמו תזונה על מנת לחיות פי שתיים? שלא לדבר על זה שהתזונה הזו לא פחות טעימה מכל תזונה אחרת...

שאלה. מה העניין עם כך שומן הטראנס שכן רשום שנמצא בכל חמאה שמצאתי. מישראליות ועד מיובאות.

הכי מטריד שאנשי לובי הסוכר הם בכלל ממולחים...

מעניין כמה שנים ייקח למחוק את המלצות התזונה המוטעות של שנות ה-70. וכמה אנשים עוד יעברו דרך צמחונות וטבעונות ויהרסו את חייהם ובריאותם. מעניין לראות שהתכניות המובילות לריפוי מערכת העיכול ולריפוי מחלות אוטאימוניות הן "פליאו אוטואימוני", SCD, GAPS, הדיאטה של AMY MYERS ועוד תכניות פליאו סטייל.

צ'מע, אני בן 50 שהפך מאתלט אנרגטי לבטטת כורסא על גבול הסוכרת סוג 2. פעם בשבוע משחק כדורגל או כדורסל מעשן וזולל ים של פחמימות. פיתה נוטפת טחינה, פירה עם חמאה או פסטה בשמנת וחפיסת שוקולד פעמיים בשבוע. יש מה לתפוס.

אני נוטה לפקפק ברופאים ועוד יותר באנשים שמאמצים אידיאולוגיות ואופנות (מזון, רוחניות וספורט) ובכל זאת אני קורא את הבלוג שלך כבר שנים. השתכנעתי כי אתה משכנע ואני יוצא בקרוב לטיול גלישה מאתגר פיסית ואין לי מה להפסיד.

בשבוע שעבר התחלתי פליאו והורדתי מהפחמימות ב -80% וסוכרים ב 90%. באופן יומי יוצא להתעמלות ומפני שאני מתעב חדרי כושר אני דוחף את האדמה, הולך, רץ, קופץ ובקיצור דואג להתאמץ שעה ביום כשכל פעם קבוצת שרירים אחרת מקבלת פוקוס. קרוספיט זה בטוח אולי כי האמת שאין לי מושג. אני משפר יכולות על טווח זמן וכמות.

אוכל יותר בשר (היום פיקאניה עגל לא מיושן- יצאה מדהים) ובינתיים מרגיש טוב. את בדיקות הדם מלפני שנתיים אני זוכר בע"פ. עוד חודש בעזרתה של השם אחזור ואדווח מה קרה לי. מצטער על האורך, צ'או.

בהצלחה אנונימי!!!

חזרתי לעדכון ביניים. כדי שגוגל יעזור לי למצוא את התגובה נקרא לי יהושוע.

החדשות הטובות שבסוף החודש אוכל לשלוח קובץ אקסל ואפילו פוסט אורח (אם תרצה) ובו פירוט יומי של כל הארוחות המשקל ופעילות הכושר. איך אמר פעם מנהל מוכשר- אתה מקבל את מה שאתה מודד.

שורת המחץ בעדכון -האוכל טעים לי, מאוד! אוכל ביום 200-400 גרם בשר, לרוב בקר עם שומן כי אני פוזל לדלק הקטגוני. ממש קצת ירקות, פירות כמעט ולא לפעמים בטטות וביצים. מרגיש בסדר בלי אורז פסטה ולחם. אני מצליח להתאמן מקסימום 4 ימים בשבוע. מצד שני קצב השיפור מפתיע לטובה.

סוכרים ופחמימות רעות הורדתי דרסטית אבל עדיין יורד על 1-2 שורות שוקולד של 50-70% קקאו ביום. ארוחה או שתיים בשבוע קורה שנופל עם 2 פרוסות לחם או פיתה כי אין ברירה וכו'. עושים יותר קניות.

ההפתעה- במשקל אין שינוי משמעותי. אולי בגלל שאני ישן 6 שעות בממוצע ושותה (יחסית לממוצע) יותר אלכוהול.

הצמיג באזור המותן והבטן ירד בהרבה ואנרגטית יש שיפור. הרבה התעסקות עם בישולים, כמעט שעה ביום. מחר לשון בקר (הגולש בשר ראש מדהים) בהמשך השבוע שוק טלה ואחר כך המבורגר.

הוסף רשומת תגובה