אתר זה נראה הכי טוב בדפדפן Chrome

התרגשות גדולה: ספר חדש שלי מגיע לחנויות!לכם, הקוראים אותי, מגיע לדעת ראשונים.
כתבתי ספר חדש וממש עוד מעט הוא יגיע לחנויות. מתישהו בתחילת מאי.
שמו: ביטקוין, והעתיד הכלכלי שלך. 

ספר חדש זה מרגש כמו לידה.
המוח לא נח לרגע: איך הוא יראה וירגיש? האם הוא ילך לבד? איך הסביבה תתייחס אליו? ובעיקר, איך תקבלו אותו אתם, קוראי הותיקים?
מלחיץ.
ב-12 השנים האחרונות, מאז שהבלוג "מר קדמוני" נולד, אני כותב רק עבורכם. אני מספר את מה שמצאתי, על מה שלמדתי, דברים שניסיתי ותבשילים שהכנתי. לשמחתי, עד היום היו לדברים שכתבתי תגובות טובות. הם עזרו לאנשים.
ב-12 השנים האחרונות הבלוג שלי שינה פנים וצבעים. התחלתי לכתוב על קרוספיט. רק חמש שנים אל תוך הכתיבה עברתי שינוי והתחלתי לכתוב על תזונה ועל אורח חיים קדמוני. הדברים התחברו לי. ועכשיו הבלוג ואני עושים עוד שינוי ומרחיבים עוד את תחומי העניין והדעת. לא במקום, אלא בנוסף.
ב-12 השנים האחרונות כתבתי כי השתדלתי להוסיף טוב בעולם. כתבתי ואני כותב כי איני יכול להשאיר את הידע אצלי בלי לשתף. כשאני מוצא משהו טוב, אני מוכרח לרוץ ולספר לעולם כולו. חברים תשמעו, זה עובד.
כך נולד גם הספר החדש.
כי הוא הדבר הכי אמיתי שאני יודע לכתוב לכם. כי הוא מה שאני מוכרח לכתוב לעצמי. ולשתף אתכם בידע. ובהתרגשות.

אם אתם כבר עמוק בפליאו, אולי אינכם זוכרים כמה מוזר ומשונה היה הרעיון הזה כששמעתם עליו לראשונה. כמה התנגדה הסביבה. כמה התנגדתם אתם. גם הספר הזה צפוי לדגדג את חוש ההתנגדות שלכם. הוא יציב מולכם מראה במקומות מפתיעים. הוא יקח אתכם למסע אל מקומות בהם מעולם לא ביקרתם.
הספר הזה נועד עבורכם, ורק כדי לעשות לכם טוב.
תנו לעצמכם צ'אנס לקפוץ לעוד בריכה שלא שחיתם בה בעבר. אפילו שהמים קרים, זה עומד להיות כיף חיים.
מבטיח.
תסמכו עלי.
עד היום קיימתי.

****

פרק 1 – למה לי ביטקוין?

היתה זו הפעם השלישית שזה קורה לי, והכול הרגיש דז'ה-ווּ.
זמן לא רב לאחר שיצא לאור הספר הקודם שלי, "הסוד הקדמוני", קיבלתי את המייל הבא:

דעאל הי, נעים להכיר :)
שמי עמית, אני עוסק בטכנולוגיה המון שנים ולאחרונה התחלתי להתעמק בפליאו - רכשתי את הספר שלך ואני מתענג עליו. בשנים האחרונות חקרתי רבות את הטכנולוגיה של ביטקוין וגם ניסיתי לקדם את המודעות אליה בישראל (קצת הרצאות בהתנדבות ועוד). לאחר ההיכרות עם הפליאו מצאתי כי ביטקוין ופליאו דומים מאוד:
פליאו - תלמד מהאדם הקדמון איך לאכול נכון.
ביטקוין - תלמד מהאדם הקדמון איך לשמר ערך (זהב דיגיטלי).
פליאו - כל חברות המזון מוכרות לך זבל מהונדס.
ביטקוין - כל הבנקים מוכרים לך זבל מהונדס.
פליאו - העיתונות חיה מהפרסומת של חברות המזון ולכן תלכלך על פליאו.
ביטקוין - העיתונות חיה מהפרסומות של הבנקים ולכן תלכלך על ביטקוין.
ביטקוין ופליאו פורחים ברשתות החברתיות הרבה לפני שהם יפרחו בעולם הממסדי.
היום קראתי פוסט שלך על פליאו וכסף ולמדתי שאתה מנכ"ל של חברה המספקת פתרונות פיננסיים לבנקים. אם הייתי מאמין בקארמה הייתי אומר שיש כאן משהו... J אשמח אם תמצא את הזמן לדבר קצת ולהחליף דעות על איך אפשר לקדם משהו שאתה מאמין שהוא האמת אל מול הסקפטיות של העבר? תודה וחג שמח, עמית.

עניתי בנימוס שאין לי זמן.
הרעיון נשמע לי מופרך, ובאמת הייתי עסוק. יש לי חברה לנהל. אבל עמית התעקש ומשהו התחיל לזמזם לי באוזן. נשברתי ועניתי, "אני גר בגליל ועובד במרכז, ויש לי שעת נהיגה יומית בשמונה בבוקר. מתאים לך לשוחח אז?" התאים לו. וכך היה. שאלתי קצת, הוא ענה. השעה חלפה מהר מכפי ששנינו ציפינו, וקבענו להמשיך מחר בבוקר. גם השיחה השנייה היתה קצרה מדי. קבענו לדבר בשלישית.
בלי שהבחנתי, נשאבתי לעולם זר, שנפרש על פני עשרות שיחות בנות שעה. משבוע לשבוע, עמית העביר לי קורס ביטקוין פרטי. לכל שיחה חזרתי עם שאלות חדשות, בעיקר הוכחות לכישלון בטוח, פחדים כלכליים וקושיות טכניות. ככל שהעמיקו שיחותינו שני קולות עלו בתוכי. קולות שאני מכיר היטב: אחד שרוצה לקפוץ כבר עכשיו אל המחר. והאחר שביקש לקחת עוד רגע, להיזהר. התמונה הלכה והתבהרה. החששות והשאלות לא הסתלקו. חלפה כמעט שנה עד שקולו הדוחף של המחר התגבר על אזהרות הרגע, וקניתי את הביטקוין הראשון שלי. זה היה אחרי שהמחיר קפץ ב-100% ובמקום 200 דולר שילמתי על על מטבע ביטקוין יחיד 400 דולר! הנה, חשבתי, עד שהבנתי הכל, וכבר איחרתי את הרכבת. ובכל זאת קניתי. כי בשלב הזה כבר ידעתי איך זה ייגמר.
קולותיהם של הרגע והמחר מלווים אותי כל חיי. הם אני. הצדדים הסותרים שמפעילים אותי. חשוב לדעת להסתער, וחשוב לדעת להיזהר. בהיסטוריה האישית שלי למדתי שהליכה נגד הנורמה היא השקעה: יש תמורה, ויש מחיר.

כשהתחלתי לכתוב בלוג על קרוספיט ב-2006 החברים שלי צחקו: "בטח, אימון משקולות של רבע שעה יכניס אותך לכושר. אתה רק תדפוק לעצמך את הגב." אבל אני התחברתי לפשטות של הרעיון וליעילות של התוצאה. לא היה אז שום מכון קרוספיט בארץ, לכן רציתי לקנות לי מוט משקולות אולימפי, שאוכל להתאמן בבית. התקשרתי למכון וינגייט, לשאול איפה קונים ציוד. הם צחקו ושאלו אם אני רוסי. אחרי שנה, ידידי עומרי פלד פתח את מועדון הקרוספיט הראשון בארץ והיה לסנונית שסימנה את הבאים אחריה. היום יש כ-70 מועדוני קרוספיט בארץ ולמעלה מ-20 אלף מועדונים ברחבי העולם. מוט משקולות אפשר לרכוש בכל חנות ספורט וקרוספיט הפכה מילה שגורה על כל לשון ולשיטת אימון ביחידות העילית של צה"ל.
כשהתחלתי לכתוב ב"מר קדמוני" על תזונת פליאו, ב-2009, אמא שלי נכנסה למשבר. מה הוא אוכל, הילד. מעטים בארץ העזו אז לדבר נגד פירמידת המזון ובעד אורח חיים המעודד צריכת שומן רווי לתיאבון, שנתפס כדבר מסוכן ולא אחראי. בדיוק בגלל זה כתבתי על כך ספר, הסוד הקדמוני. היום עשרות אלפי ישראלים מעידים על עצמם, "אני פליאו", וגם המחקר הרפואי הולך ומפנים כי הסכנה הבריאותית טמונה בסוכר ובעודף פחמימות, וכלל לא בשומן מהחי.
בשני הדברים נתקלתי כמעט במקרה, ושניהם שיפרו את חיי. בשניהם מישהו טען באוזניי משהו שלא דמה לשום דבר ששמעתי עליו בעבר, משהו שדיגדג לי את הסקרנות. התחלתי לקרוא, וגיליתי שזאת לא אופנה חולפת אלא דווקא משהו מבוסס. גם הקרוספיט וגם הפליאו מסתמכים על ניסיון אנושי בן אלפי שנות היסטוריה, ומגובים בממצאים של מחקר עדכני. בשניהם יש מנגנון שעובד, ומיינסטרים שמתנגד לו, מסיבותיו. שיטת הקרוספיט מבקשת לחזור לשורשי הכושר האנושי. לכושר שימושי, יעיל ומשתנה. תזונת הפליאו מבקשת ללמוד מחוכמת העבר על התזונה הטובה לנו כיום - אוכל מגוון וטעים שבני האדם אכלו מאז ומעולם.
בשני המקרים, ככל שהעמקתי, התמונה נעשתה ברורה יותר עד שתפסתי את הראש בידיים ואמרתי לעצמי, וואו, זה ענק. ניסיתי בעצמי, וזה עבד. זה עבד טוב יותר מכפי שציפיתי. הבטתי ימינה ושמאלה, ולא ראיתי אף אחד באזור. למעשה, כולם היו באזור של ההיפך הגמור. כי כך לימדו אותם. כך הרי לימדו גם אותי. זה מה שהמומחים אמרו, ואף אחד אחר לא אמר שהמלך עירום. לא בקול רם דיו, בכל אופן. הרגשתי שאני מוכרח לספר לאנשים. חברים, תתעוררו, אתם חייבים לשמוע על זה. שיתפתי חברים, קולגות, את המשפחה; שלחתי מיילים לידידים רחוקים; פתחתי בלוג וקיוויתי שמישהו יקרא. נעניתי באדישות. כולם היו סקפטים. כולם אמרו "נו באמת," וגלגלו עיניים. ואז, יום אחד פתחתי את העיתון ונתקלתי בידיעה קטנה על זה. וכעבור כמה חודשים ראיתי את זה בכל מקום. יש מהפכה, והיא התרחשה מלמטה, מהמון אנשים שכמוני גילו זאת בעצמם וסיפרו על כך לאחרים. נגד המיינסטרים, נגד הנורמות. דבר שמציע ערך אמיתי לאנשים, מצליח.
זה קרה לי בקרוספיט וזה קרה לי בפליאו. בשנתיים האחרונות זה קרה לי בביטקוין.
בכל המקרים הללו לא חידשתי ולא המצאתי מאומה. רק עמדתי על כתפי ענקים, העברתי הלאה את הטוב שלמדתי מהם. בכל המקרים הללו הרגשתי שאני נוגע במשהו עמוק ואמיתי. משהו שבגללו כמה משוגעים, שאיכשהו מצאתי את עצמי ביניהם, עושים את ההיפך ממה שכל העולם אומר לעשות, ובכל זאת מצליחים. למה זה מצליח להם? מה הסוד?
את הסוד הזה בדיוק אני מתכוון לספר לכם כאן.

***
לעוד קצת מידע ולהזמנת הספר (אפשר כמובן עם הקדשה) במשלוח מהיר עד הבית, מיד ביום בו יגיע לחנויות, לחצו כאן.Share/Bookmark

By מר קדמוני with 3 comments

3 הערות קוראים:

נשמע מעניין ביותר:)
יש צפי למתי הספר ייצא בגרסה הדיגיטלית?

היי דעאל, התחלתי לקרוא את ספרך החדש - ביטקוין, מעניין מאוד! ידוע לך מדוע האתר :https://goo.gl/kwdxid אינו עובד? האם יש אתר חלופי לבדיקת ערך הגיבוב של שמי? (עמ"מ 69 בספרך)
תודה!

תודה אנונימי. שנמח שאהבת. הלינק בספר תקין לגמרי, לא העתקת אותו נכון (יש K גדולה ולא קטנה). בכל מקרה גם ה QR קוד עובד ותקין ואתה מוזמן לסרוק. ואם שני אלו לא יצליחו לך, זהו האתר:
https://passwordsgenerator.net/sha256-hash-generator/

הוסף רשומת תגובה