אתר זה נראה הכי טוב בדפדפן Chrome

מסרים גלויים וסמויים בדיאטת הפלא של ד"ר ילנה מלישבה

סרטון הדרכה מתוך האתר של ילנה מלישבה

ת'כלס, אי אפשר לחמוק ממנו, מהמבט החמור של הד"ר (או אולי בעצם זו פרופסור) ילנה מלישבה, המבטיחה לנו הרזיה נפלאה אם רק נקנה את ערכות הקסם של האוכל המעולה המבושל במיוחד ושנשלח אלינו עד הבית על ידי שליח שהיה פעם שמן ועכשיו הוא רזה וחטוב. מאז הפרסומת עם השליחים המיוזעים של מי עדן לא ראינו כזה יופי.
בכל מקרה, אני מאמין לד"ר מלישבה שאלו העוקבים אחר הדיאטה שלה מצליחים בהחלט לרדת במשקל! באמת. אין לי כל ספק בכך. (זה לא בגלל התכונות הנפלאות של הדיאטה שלה, אלא בגלל שלא משנה מהו סוג הדיאטה, תמיד מצליחים לרדת במשקל, ותמיד גם נכשלים וחוזרים תוך כמה שנים למשקל המקורי ובדרך כלל ליותר).
ולמרות זאת מסקרן ללמוד מה חדש בעולם הדיאטות ואמנם עיון באתר של הד"ר מגלה את הרעיון ואת עיקרי המסרים של הדיאטה המהפכנית שלה, ואני חושב שמן הראוי להתעכב על מסרים אלו:

התאמה אישית עם קריצה
"במיוחד בשבילך ילנה מלישבה פיתחה שיטה קלה ומהירה לירידה במשקל". זה לא רק טקסט פרסומי קלאסי הוא גם כולל את שלוש ההבטחות הגדולות מכולם: זה אישי, זה קל וזה מהיר. בפועל כמובן אין כאן כל התאמה אישית אלא תפריט קשוח וסטנדרטי הכולל אותו מספר קלוריות, אותם טעמים ואותם צבעים. בפועל זה כמובן לא קל להיות בהרעבה מתמשכת. זה גם לא בריא. אבל כן, זה מהיר. שורה תחתונה: כל מה שרע. 

אתם לא מסוגלים לבד
האתר מוסיף ומתאר את היתרונות של השיטה: "זו היא ערכת מזון מוכן מגוון ועשיר ל- 4 שבועות (חודש). כל יום אתם תיהנו מארבע ארוחות משביעות ומגוונות שהוכנו במיוחד בשבילכם מהחומרים הכי איכותיים שיש בשוק – ארוחת בוקר, צהריים, ערב וקינוח. לכל ארוחה יש את הצבע המיוחד שלה,מה שעוזר לנו להבדיל בין הארוחות בצורה הטובה ביותר."
בעברית פשוטה, המסר אומר שאתה חייב שיבשלו לך, כי לבד תיכשל כשלון חרוץ. המיומנות הבסיסית ביותר: היכולת להכין לעצמך את האוכל שלך, מופקעת לטובת יישות עליונה וחכמה יותר, שתבשל בשבילך, תסמן בשבילך בצבעים את ההבדל בין בוקר צהריים וערב (ועל הדרך תחליט שאתה צריך לאכול בדיוק שלוש פעמים ביום), כי לבד, הוי לבד, אין לך שום סיכוי. לנצח. 

הרעבה זה בסדר, כל זמן שלא מספרים שזה מה שיהיה. 
אין כאן קסמים להורדה במשקל, אם תהיתם, יש כאן פשוט אוויר דחוס בקופסאות צבעוניות, עם קצת קלוריות לרפואה. הנה תיאור של התכולה של הארוחות: "הערך הקלורי הממוצע של 4 ארוחות ביום הינו כ- 800 קלוריות בערכות לנשים וכ- 1000 קלוריות בערכות לגברים". מי שזוכר מה שכתבתי כאן לפני שנים על דיאטת הורמון ההריון, אולי זה נשמע מוכר. גם שם, 800 קלוריות ביום הוא מספר הקסם לירידה קלה ומהירה במשקל. ברור, כי זהו תפריט של הרעבה. זה גם מסוכן מאוד לגוף שלנו לאורך זמן, כי עולם הדיאטות הזה שופע טריקים מלוכלכים. להלן עוד כמה.

אנחנו משתמשים בטריקים מלוכלכים להורדה במשקל
כשאנו קוראים טקסט אנו רגילים להתעכב ולתת יתר תשומת לב למשפטים המסומנים בפונט מודגש (bold) ובוודאי למשפטים מודגשים להם ישנה תוספת של סימן קריאה! או, זה בטח חשוב מאוד. ד"ר מלישבה הגדילה לעשות ואף הוסיפה תחילית "חשוב מאוד" כדי לוודא שלא נפספס את ההוראה הבאה. הנה היא, ככתבה וכלשונה (ההדגשות במקור): חשוב מאוד: אסור להשתמש במלח בכל תקופת הורדת המשקל! כמו לזרות חול בעיני היריב, כמו לבעוט במישהו במפשעה, כמו לשקר ולגלגל עיני תם, גם ד"ר מלישבה עושה כאן טריק מלוכלך מאוד. היא אוסרת על המרזים לצרוך שום מלח, וגם אין מלח בארוחות שלה. הסיבה היא פשוטה: מלח עוזר לגוף לאגור מים, וכשאין מלח, אנו מאבדים נוזלים ולכן המשקל שלנו יורד. מים שוקלים הרבה מאוד. (שיטה דומה משמשת גם מתאגרפים לרדת עד 5 קילו במשקל ביממה לפני השקילה לקרב על ידי שימוש אינטנסיבי וכואב מאוד באמבטיות מלח הסופחות החוצה מהגוף מלחים). חוסר המלח לא רק שלא מרזה אותנו באמת (זה רק פחות מים, ולא גרם פחות שומן בגוף), אלא שהמחסור במלח גם מסוכן ומזיק ממש. בוודאי שהוא לאורך זמן אז התכווצויות שרירים וחוסרים במלחים לכל תיפקודי הגוף עלולים להיות קריטיים. אבל מה לא עושים כדי "להצליח" עם שיטת הדיאטה? ובכן - לרמות אנשים תמימים שחושבים "איזה יופי ירדתי במשקל". 

תרגילים מלוכלכים #3
פרשנות נוספת אינה נדרשת:
"הקינוחים שלנו מוכנים לאכילה. אלו הם מאפינס, מוסים, חטיפי פירות-דגנים. טעים ומתוק! השארנו מתוקים בדיאטה שלנו כי המוח אוכל רק סוכר או גלוקוז. לכן חשוב מאוד לשמור מקום למתוקים כשאתם מרזים על מנת שלא תהיה לכם תחושת רעב. אל תקשיבו לאלו שאומרים כי הורדת המשקל מצריכה ויתור על מתוקים. במינון הנכון מתוקים הם חיוניים, והם כלולים בתזונה שלנו". 

אין לך שום יכולת שיפוט עצמית. את/ה חלש/ה
המסר העיקרי והגלוי ביותר הוא דווקא המסר הסמוי ביותר, שלעולם לא תעז ד"ר מלישבה לכתוב, אפילו שאין לי ספק שזה בדיוק מה שהיא חושבת על לקוחותיה: אתם חלשים ואתם זקוקים לי לעולם ועד. הנה, שוב, באותיות קידוש לבנה מופיעה באתר אזהרה חמורה: אם לא תעקבו אחר ההוראות, לא תרזו! (נכון, גם זה בפונט מודגש כמובן). 
אז הגברת מחליטה לשלם הרבה מאוד כסף כדי לקבל את הדיאטה הקלה והנהדרת והמותאמת אישית אולם היא חוששת באיסור חמור לחרוג ממנה ימין או שמאל, והנה היא גם יורדת במשקל, איזה יופי, הצלחה מסחררת. והיא נבלעת עוד ועוד ועמוק יותר במעגל החול הטובעני שרוקחת סביבה ד"ר מלישבה. היא מאבדת את הבטחון לבשל, היא מאמבת את הבטחון במה וכמה לאכול, היא הופכת לתלויה בקופסאות צבעוניות ובאוכל ללא טעם, אחרת תצבור בגוף "מים משמינים" שיטו את הסקאלה של המשקל לכיוון המפחיד ביותר - למעלה.

אז אם לא הסברתי זאת עד עכשיו, הנה השורה התחתונה: דיאטת הפלא של ד"ר ילנה מלישבה היא אחיזת עיניים ותרגיל יחצני שכל מטרתו היא לחלוב כסף מאנשים שנואשו ממשקלם ומעצמם ובתמורה מוכרים להם עוד חולשה ועוד חוסר יכולת כרוני. כן, כולם ירדו במשקל. לא, אף אחת ואחד מהם לא ישארו במשקל הנמוך יותר לאורך זמן. 
אז לא תודה. לא אצלנו. לא אנחנו.
אנחנו בעניין של העצמה ושל הבראה ושל התפכחות
רוצים דוגמה? בבקשה: הנה חלק ממייל מרגש שקיבלתי  בשבוע שעבר מנרי, איש יקר (סיפור ההצלחה המלא, בקרוב).

דעאל שלום, עוד מעט אני סוגר שנה בפליאו. ירדתי ההההמון במשקל, כנראה בסביבות 50 קילו... למרות ההנחיות הברורות שלך להישקל ולהימדד בהתחלה לא עשיתי זאת. הפחד מעוד ניסיון וכישלון בו לא נתן לי את הכוחות. עכשיו זה לא באמת מעניין אותי. אחרי שנים אני יכול לבוא לחנויות ׳רגילות׳ ולקנות בגדים. אמנם XXL אבל למי שהיה שמן כמו שאני הייתי זה מהפכה. וכל זה בלי קרוספיט (עדיין). 
כמובן העיקר זה ההרגשה המעולה והכח והאנרגיה. 
כל המהלך של המעבר לפליאו לימד אותי המון על עצמי פיזית ורגשית. Never say never. גם אדם כמוני יכול לעשות שינוי רדיקאלי. בחודשים הראשונים היה לי ברור שהמטרה לרדת ואז להמשיך אבל מדי פעם לאכול מגנום וכו׳. היום אני לא מסוגל לראות את עצמי טועם יותר מ׳לק׳. עוגות - פשוט לא מדבר אלי! איך זה יכול להיות?!

לזה קוראים פליאו!
לזה קוראים העצמה ושחרור והצלחה עמוקה לתמיד!!!
כמה מכתבי הצלחה כאלו מסוגלת לדעתכם הד"ר מלישבה להציג?
כיתבו לנו בתגובות, וכרגיל, תרגישו חופשי לשתף.

(ואם אתם רוצים להיות חלק מהמפכה בעצמכם, ולהפוך תשוקה להכנסה, אתם מוזמנים להצטרף לקורס מובילי הפליאו בקהילה. מקומות אחרונים נותרו). 

Share/Bookmark

By מר קדמוני with 10 comments

10 הערות קוראים:

בתור רוסי שגם צופה בטלויזיה הרוסית, מלישיבה היא כמו הד''ר אוז שלהם, רק בגרסה ההזויה שיכלה להיות.
הדיאטה הזו פשוט מבישה. אני לא מבין איך אנשים לא רואים ואף לא חושדים שפשוט עובדים עליהם בעיניים...

אני מחכה לקבל את תוצאות בדיקות הדם ואז אסיים לכתוב את הסיפור שלי.
✌️

היי חברים!
האיש המבוגרת ביותר בעולם, שנולדה במאה ה-19 (בשנת 1899 !!!!) - בת 116.
והיא מספרת מה הסוד שלה לחיים ארוכים - ביצים ובשר נא....
בקיצור - צימחונית היא לא....
היא קישור מן ה - "the telegraph":

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/05/13/the-secret-to-longevity-is-eating-two-raw-eggs-a-day-says-newly/


דעאל, איני מבין מדוע אתה משתלח בד"ר הנ"ל ומה אתה מקווה להשיג בכך ואל תיעלב לי. הרי אין אנו צריכים לחשוש או לפקפק בתזונה שבחרנו השונה בתכלית מזו המוצעת על ידי מלישבה או חסידי התזונה הקונבנציונלית; לא כן? ומי שכן יבחר או בחר יגלה במהרה שלא משם יבוא עזרו והיכן שהוא לאורך ציר הזמן יגלה את התזונה הקדמונית. לדעתי, עדיף להשאיר את הביקורת למשהו ממשי; בוודאי כאשר פלוני לא מאיים עליך. חוץ מזה שהתצלומים המופיעים באתר מראים על ירידה משמעותית במשקל - אלא אם עברו פוטושופ. בברכה

הי אנונימי. איש הישר בעינו יעשה אולם אני כותב כי אני סולד מאחיזת עיניים. שיטה של המנעות ממלח כדי "לרדת במשקל" ו 800 קלוריות ביום הן שיטות לא בריאות ולא אחראיות. על זה אני מתרעם.

בסרטון שבאתר של ד"ר מלישיבה - רואים בבירור שהתמונות הגדולות של "לפני" (שהנשים מחזיקות ביד) - מרוחות לרוחב כדי שיראו רחבות. שימו לב שהפנים לא שמנות אלא רחבות בגלל עריכת התמונה. פוטושופ או משהו.. כל כך ברור.

אני מנסה את הדיאטה השקשוקה לבוקר קטסטרופה .האוכל זה לא אוכל .הביצה זה ספוג שוחה במעט מים של עגבניה .הבשר הודו עם האורז הצהוב בתמונה הקרטון ניראה מעולה היה שם כוס אורז שתי קוביות הודו פלח וחצי גזר ופלפל אפילו לא דגמית רק לטעם קוביה של
1*1ס"מ האוכל פשוט לא אוכל .הודו כאילו בושל לפני חודש .
המרק מינסטרוני קובית תפוא .אטריות
שעועית לבנה שזה פשוט כאילו איך אסביר
כאילו שמים שם מוצרים כאילו שהמוצרים לא טבעיים .שמים באוכל ??? לא יודעת ...ניסית את החציל אז זה 50*2 גר של- 2 קציצה שלא מכילה רק בשר יש בה גמבה קטנה אורז גזר האוכל תעשיתי היה מעט רוטב עגבניות משימורים מוכן של שקשוקה ובזה נגמרה ארוחת הצהרים .לדעתי זו רמאות .אני בכל זאת בודקת כי קניתי לשבועיים .חבל התאכזבתי .בוקר יש ש. שועל התוספות .ערב יש חטיף של שמבינים משומשים ,..וסוכר אפוי.אין פה השקעה המוצרים .אין אוכל נורמלי .דבר אחד נורמלי זה התמונות על האריזות חבלללח. .המחיר יקר

תודה על הכתבה. בשבוע האחרון הפרסומת לדיאטה שלה "אכלה לי את הראש" ושמחתי על הסדר שעשית לי בכתבה הזו. אני מודעת לכך שהכתבה הזו מלפני שנה פלוס, וכנראה לא תקרא את התגובה. אבל רק אם יקרה מצב שכן- אז המון תודה.
איילת

אני בעיצומו של השבוע השני. איך אומרים? כל מילה בסלע...
טעם האוכל אמנם לא רע, אבל בריא זה לא, ומשביע בוודאי שלא (או להיפך, לא חשוב). כדי לצלוח את היום אני מוסיפה המון ירקות, גבינה, לחם קל, חזה עוף, פירות ועוד.
אני קניתי לחודש, במטרה "להיכנס למסלול" ואת המטרה הזו אני משיגה. המשקל שלי יורד עם ולמרות (או בזכות) התוספות שלי.
לא מומלץ למטרות אחרות ולא לתקופות ארוכות

הוסף רשומת תגובה